Pár slov o našem duu 

 

    Ahoj všichni příznivci naší kapely Limonádovej Joe !!!

Na úvod jen něco pro ty, kteří nás tak dobře neznají. Tak tedy, už třetí rok hrajeme většinou ve dvou. Vláďa Lebduška na klávesy a zpívá, Franta Kraus na banjo, kytaru, foukací harmoniky a taky zpívá. Na větší akce s námi někdy chodí hrát skvělý houslista a kamarád Milan Charvát.

     Proč jenom v duu? Samozřejmě z ekonomických důvodů. Je to super zahrát si s velkou kapelou, kde zazní víc nástrojů, to jsme ač neradi ale museli oželet.

     Někdo může namítnout, že se klávesy do country nehodí. Taky jsme si to původně mysleli, ale opak je pravdou.Taky je ale pravda, že už dávno nehrajeme jenom country, repertoárový koktejl jsme namíchali se starými peckami, rock´n rolly a popinou. Vláďa opravdu na klávesy hraje a nepouští žádné samply. V kombinaci s banjem, kytarou a foukačkami z toho leze docela příjemný sound.

    

     Ačkoliv jsme se oba v minulosti živili muzikou, nikdy jsme si nemysleli, že bychom spolu někdy mohli hrát. Živitelkou nás obou byla totiž v těch dobách baskytara. Jelikož jsou ale cesty i muzikantských osudů nevyzpytatelné, tak asi proto nás svedly k sobě.

     Novodobá historie našeho muzikantského působení není ani dlouhá ani složitá.

Vláďa začal znovu hrát asi před  pěti lety s chrudimskou formací "Mašinka", kde je lídrem Zdeněk "Čeňda" Jirout. Asi po roce se nechal vyhecovat Franta, aby si šel občas zahrát s jakousi sešlostí, ze které se později vykrystalizovala kapela Nevada ve složení Franta Kraus, Vláďa Lebduška a Ivan Martinek (občas Milan Charvát). Kapela se pak přejmenovala na současný název Limonádovej Joe a po nějaké době ukončila činnost. Důvodem byl přestup Vládi a Franty do známé chrudimské country formace Klondike, kde hrají výborní muzikanti a dobří kamarádi Luboš Picek a Bohouš Velendorf. Na spolupráci s Klondikem moc rádi vzpomínáme, bylo to pěkné období a skvělá muzika. Spolupráce s Klondikem vyšuměla hlavně proto, že jsme vytvořili duo se staronovým názvem Limonádovej Joe, které mělo účinkovat tehdy, když Klondike nevystupoval. Jenže...v té dvojce jsme najednou měli tolik hraní, že jsme práci ve dvou kapelách nemohli kvůli termínům stíhat. Tak to byla trocha historie, no, a  už jsme v současnosti.